Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
12 postów 6 komentarzy

Forum Działań Obywatelskich

FDO - http://marcowe.nowyekran.pl/post/13034,forum-dzialan-obywatelskich kontakt : ForDziOb@gmail.com

Ulotka 10 - koszty biurokracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ulotka traktuje o kosztach rozbudowy biurokracji przez rząd Tuska, w kontekście strat spowodowanych powodziami w 2010-ym roku. Chociaż treść ulotki pokazuje ledwie wierzchołek góry lodowej, to i tak jest dość sugestywna.

Dane liczbowe pozyskałem z MSWiA i GUS. Niestety, ze względu na konwencję ulotki, która ma być dopasowana do możliwości percepcyjnych przeciętnego "leminga", oraz brak dostępnych danych liczbowych, treść ulotki ograniczyłem do rocznych wynagrodzeń brutto urzędników, o których rozbudowana została administracja publiczna w okresie rządów PO. Te liczby zestawiłem ze stratami jakie przyniosła powódź w 2010-ym roku, do której doszło w dużej mierze na skutek zablokowania przez Tuska projektu budowy systemu zabezpieczeń przeciwpowodziowych, przygotowanego w 2007-ym roku przez rząd Jarosława Kaczyńskiego. Koszta rozbudowy biurokracji (także społeczne), oraz spowodowane tym straty gospodarcze są jednak o wiele większe i postaram się je wskazać.

 

1) Koszta tworzenia nowych stanowisk w administracji publicznej, oraz pozapłacowe koszta ich utrzymania, z zwłaszcza stanowisk kierowniczych.

 

2) Korupcja, oraz straty jakie przynoszą niespójne, arbitralne decyzje i rozporządzenia administracyjne (praca poszczególnych komórek administracji, jest naogół wzajemnie nieskoordynowana), przez co drastycznie rosną koszta wszelkich inwestycji tak w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Takimi sztandarowymi przykładami mogą tu być koszta budowy autostrad w Polsce (jedne z najwyższych w Europie) i budowy Stadionu Narodowego w Warszawie (ulotka 6).

 

3) Koszta społeczne, które w dłuższej perspektywie będą się przekładać na straty gospodarcze. Mam tu na myśli dobór na stanowiska kierownicze według klucza towarzyskiego, rodzinnego i partyjnego, a nie kompetencyjnego. W ten sposób tworzona jest nowa nomenklatura (coś w rodzaju nowej szlachty), która wraz z rodzinami będzie tworzyć zaplecze partii prosystemowych i paraliżować wszelkie próby naprawy państwa.

 

Jak zwykle zachęcam do pobierania ulotek i aktywnego udziału w akcji ulotkowej.

http://marcowe.nowyekran.net/post/15539,odkodowanie-swiadomosci-lemingow

http://marcowe.nowyekran.net/post/21200,w-naszym-prawicowym-grajdolku

 

 

 

KOMENTARZE

  • piękna ulotka.. jestem pod wrażeniem pracowitości i pomysłowości :)
    Cóż, jak leming jest piękną blondynką :) jestem na tak! ahahahahah
    Zresztą lemingi są ładne. Ogólnie podoba mi się nowy ekran pl i zastanawiałem się - kiedy dostanę po łbie za ostre darcie japy :) ale widzę żę się tu uchowam.. może zacznę wam blogować heheheh .... Bardzo wporzo portal. Oczywiście dzięki różnym spojrzeniom i akcji 'darcia jap' heheheh..
    Korupcja morduje naród, dosłownie... Ci ludzie palą w piecach pieniędzmi obywateli, którzy to wypracowują jak niewolnicy - w trudzie, znoju, opluwani przez różnych tuskich ..... radziwiłłów. I niech nikt nie czuje się bezpieczny - w każdej chwili naszego kraju z dobytkiem może nie być, nie tylko politycznie, ale fizycznie. Panowie z gestapo, gdyby mieli coś pod hełmami, powinni ostro się wziąć za korupcję. Życie nieść może takie wyzwania, że jeśli kraj nie będzie się ostro rozwijać, zabije go ... zwykła ptasia grypa. Albo byle kapeć ze stacji kosmicznej ;)... Bodaj 12 ofiar śmiertelnych powodzi tuska, 3 samospalenia... to chyba lepiej jak PRL?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930